Spotkanie z Joanną Jurkiewicz

19 i 20 marca gościem w naszej parafii była Pani Joanna Jurkiewicz, która w  sierpniu 1979 przez trzy tygodnie uczestniczyła w  rzymskiej Oazie  u boku Ojca Świętego Jana Pawła II.  Po ponad 30 latach  napisała wspomnienia  o spotkaniu  z polskim papieżem –  wydane przez Wydawnictwo Benedyktynów w Tyńcu.  Książka „Zwiastunowi z Gór” jest pamiątką spotkania, które miało ogromny wpływ na jej życie.  Od sierpnia 2013 dzieli się świadectwem spotkań ze Świętym Janem Pawłem II w parafiach i instytucjach kulturalnych w całej Polsce. W Wilczynie również mogliśmy, dzięki Pani Joannie,  przypomnieć sobie w tym trudnym czasie o uniwersalnych  przesłaniach Papieża Polaka, Patrona Szkoły Podstawowej w Wilczynie. Po każdej Mszy Świętek można było kupić książkę  i porozmawiać z autorką.